A tým - Bezpromblémová výhra

A tým - Bezpromblémová výhra - obrázek

A tým dnes nastoupil proti Hořínu, který na naše hřiště přijel s vizitkou posledního týmu tabulky.
A průběh zápasu tomu také odpovídal. Pouze mezi diváky však tým sledoval stále zraněný Lajn, naopak do hry se dnes poprvé v sezoně dostal Vondrák, jenž od května léčil natržený stehenní sval. Do základní sestavy také nemohl nastoupit Joachymstál, a tak byl v případě nouze připraven naskočit. Od úvodního hvizdu neuběhly ani 4 minuty a Burian už se v obrovské šanci řítil sám na brankáře Landsmana. Gólman hostů však výborně vyběhl a Burianovu přízemní střelu kryl. Na druhé straně se vyznamenal také Brož, když po chybě Dvořáka skvěle zneškodnil gólovou šanci Hořína. Landsman si však o pár minut později zkazil reputaci a netrefil dlouhý pas za obranu, čehož využil Svoboda a do prázdné branky otevřel skóre zápasu. Do poločasu se již nic zajímavého nestalo a tak první dějství skončilo pro Kly štastně - 1:0. V druhé půli Kly ještě víc zatlačili hráče Hořína a tlak vyústil v 57.minutě, kdy se hlavou trefil Zelenka. Následovali další šance Kel, hostům z Hořína docházeli síly. V 65. minutě mířil jen těsně vedle Burian, ale hned za pár minut se kolem obránců prohnal Sochor a své sólo zakončil přízemní střelou podél gólmana. 3:0. Další šanci spálil střídající Kurc, když hlavou netrefil prázdnou bránu. V 79. minutě přišla velká chvíle Vondráka, když po pár minutách na hřišti vstřelil branku. Po přihrávce Svobody se ocitl úplně sám před svatyní, kterou již strážil původně pravý bek Vermach, jenž v poločase vystřídal zraněného Landsmana. Vondrák se nemýlil a svůj první start v sezoně oslavil gólem. Hořín byl v druhé půli dopředu absolutně bezzubý, zato Kly si pěkně zaútočily. V poslední desetiminutovce se do šance dostal ještě jednou Kurc, ale pěkný centr si špatně zpracoval a míč mu z nohy vzal brankář Vermach. Víc už týmy nestihly a Kly tak doma znovu vyhráli a v neúplné tabulce jim zatím patří pěkné páté místo.

TJ Kly - AFK Hořín  4:0 (39. Svoboda, 57. Zelenka, 67. Sochor, 79. Vondrák)

Sestava TJ Kly: Brož(8) - Zelenka(7), Dvořák(8), Veselý(7), Sobotka(5) - Panis(7), Svoboda(9), Hříbal(C)(8), Sochor(6) - Burian(7), Kohout L.(6)
Náhradníci: Joachymstál, Panis, Vondrák

Střídání: 46. Kurc(5) za Kohouta L., 73. Vondrák(6) za Panise

Sestava AFK Hořín: Landsman - Vermach, Pastir Jan, Virt, Holoubek - Hájek, Kettner, Rulec, Kopáč - Sládek, Cífka
Náhradníci: Pastir František, Abraham

Střídání: 46. Abraham za Landsmana, 78. Pastir František za Kopáče

ŽK: 85. Burian