A tým - Máme první body!!!

A tým - Máme první body!!! - obrázek

Dnes jsme odehráli první domácí mistrovský zápas proti Velkému Borku, a dopadli jsme nejlépe jak jsme mohli.
Hned od úvodního hvizdu to s námi vypadalo lépe než v předchozích zápasech, to asi proto, že domácí kotel mohutně povzbuzoval. Již v 7. minutě se Hříbal ocitl úplně sám na malém vápně, ale gólman Olšiak skvěle vyrazil. Na dorážku Sochora však již nestačil a tak domácí Kly vedly 1:0. O deset minut později byl faulován Hříbal a z následného centru Buriana Sochor hlavou mířil do břevna. TJ Kly hosty jasně přehrávaly, Velký Borek se do žádné vážnější šance nedostal. Ve 39. minutě jsme znovu udeřili, když Burianovu střelu z velkého vápna ještě Olšiak kryl, ale na Hříbalovu dorážku se jen koukal a tleskal. Po dalších třech minutách střílel z vápna Svoboda, ale mířil jen těsně vedle. 2 minuty před koncem první půle se do zakončení dostal Hříbal, svojí střelou však jen pohladil boční síť Olšiakovy branky. O poločase hosté vystřídali, ale nově příchozí Pitrmoc hru neoživil. V 57. minutě znovu zahrozily Kly, když Sochor z 25 metrů rozezvonil tyč soupeřovy branky. Ta ještě nestačila ztichnout a už zkoušeli hosté na druhé straně signál, který se jim naštěstí nepovedl a skončil jen kopem od branky pro Kly. V 69. minutě Kly znovu udeřily. Po rohovém kopu se míč odrazil k Hříbalovi, který nekompromisní ranou nedal Olšiakovy šanci a dal tak svůj druhý gól v zápase. O osm minut později se dostal do šance Burian, jenž obešel gólmana hostů, ale jeho centr z velkého úhlu neprošel mezi obránci. Víc už hráči nestihli, a tak pro nás utkání dopadlo skvěle - vyhráli jsme tři nula a první tři body tak máme v kapse. "Přítomnost Hříbala je velmi znát, dokáže zklidnit hru i střílet góly, " uvedl Miroslav Palanský, předseda klubu. "Konečně jsme si nehráli s míčem v obraně a dokázali jsme si nahrát po zemi, " zaradoval se trenér Bláha.

TJ Kly - SK Slavia Velký Borek 3:0 (7.Sochor, 39. a 69. Hříbal)

Sestava TJ Kly: (V závorce za jménem hráče jsou známky podle trenéra Bláhy - 1-nejhorší, 10 - nejlepší) Brož(8) - Zelenka(7), Dvořák(8), Lajn(8), Sobotka(7) - Sochor(9), Hříbal(10), Svoboda(9), Hulička(6) - Burian(6), Joachymstál(8)
Náhradníci: Veselý, Pilař

Střídání: 74. Veselý(nehodnocen) za Joachymstála, 80. Pilař(nehodnocen) za Lajna

Sestava Slavia Velký Borek: Olšiak - Junek, Šebesta, Nesládek M., Kufa - Slánský, Nesládek J., Vavřina, Teraz - Paloušek, Krajník
Náhradníci: Papež, Pitrmoc, Frič

Střídání: 46. Pitrmoc za Teraze, 72. Frič za Junka

ŽK: 33. Zelenka, 62. Svoboda, 67. Joachymstál, 82. Dvořák - 85. Slánský