A tým - Sokol Tišice - TJ Kly - 3:1

Sokol Tišice - TJ Kly - 1:3 - obrázek

V úvodním zápase sezony jsme podlehli Tišicím, které budou aspirantem na postup do I.B třídy stejně jako loni, kdy je od postupu dělilo jediné místo.
Kly však do zápasu vstupovaly s nadějí na dobrý výsledek, ovšem na týmu se podepsala absence dvou hráčů základní sestavy - Tomáše Hříbala a dlouhodobě zraněného Jakuba Vondráka. V úvodních dvaceti minutách se v Tišicích hrál vyrovnaný fotbal, a první šanci měly Kly. Marek Burian však své sólo ve 20. minutě neproměnil, a Kelákům se vymstilo známé nepsané pravidlo Nedáš - dostaneš a prakticky z protiútoku inkasovali první branku v nové sezoně. Poté měly Tišice tlak, který vyústil v individuální chyby, které byly potrestány brankami. Kly rázem prohrávali již 3:0. Po změně stran už hosté takřka vzdali jakékoliv pokusy o zmírnění skóre, hra byla často přerušována a objevovalo se v ní mnoho nepřesností. Za zmínku stojí snad jen šance domácích, kdy jeden z nich (neznám je) vystřelil z velkého vápna, ale Brož bezpečně hasil (rukavicemi, ne hasicím přístrojem). Burian šel ještě dvakrát sám na brankaře, ale byl tísněn a nedokázal vyslat svůj projektil. Trenér Kel vystřídal celkem třikrát, o poločase poslal na hřiště Kohouta, v 70.minutě Panise a asi deset minut před koncem zápasu poslal na plac Pilaře. Náhradníci částečně dokázali oživit naši hru, dokonce se nám podařilo snížit, když Burian zatáhl balon po levé straně, a jeho kolega z útoku Joachymstál dokázal Burianův centr přetavit v gól. Na víc už se Kelští hráči nezmohli a po špatném výkonu podlehli Tišicím 1:3. " Škoda naší neproměněné šance v úvodu utkání, zápas by vypadal úplně jinak. Také nám velmi citelně chyběl Hříbal, který je jedním ze základních stavebních kamenů týmu, " zalitoval trenér  Bláha (večer u pivka na Krauzovně).

Sokol Tišice - TJ Kly  3:1 (76. Joachymstál)

Sestava TJ Kly(v závorce za jménem je známka podle trenéra Bláhy - 1 nejhorší, 10 nejlepší ): Brož(4) - Zelenka(5), Lajn(8), Veselý(6), Sobotka(4) - Hulička(3), Svoboda(4), Dvořák(3), Sochor(4) - Joachymstál(7), Burian(5)
Střídání: 46. Kohout(3) za Sobotku, 70. Panis(3) za Svobodu, 80. Pilař(nehodnocen) za Veselého

Sestava Tišic: neznám nikoho
Střídání: asi střídali, protože už určitě nemohli

ŽK: Kly: Lajn, Tišice: nikdo

ČK : nikdo

Muž zápasu podle Tjkly.wgz.cz: Joachymstál