Prohra v Neratovicích

Prohra v Neratovicích - obrázek

V prvním přípravném utkání letošní zimní přípravy TJ Kly podlehly strašímu dorostu FK Neratovic 2:1.
V zápase se představila mimo jiné i nová posila kelského týmu, Václav Pešan. Tento rychlonohý záložník/útočník přišel do Kel z Vysoké a bude zde do konce jarní části, kdy mu končí hostování.

V první půli byla hra vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Po fatální chybě Vondráka proměnil svůj samostatný nájezd v gól útočník domácích Hakl. Na druhé straně měl dobrou šanci Pešan, jehož střela však skončila těsně nad břevnem. Pešan se ocitl ještě v jedné slibné šanci, ale brankář domácích Kvasnička svoji chybu v rozehrávce skvěle napravil. Poločas tak skončil za stavu 1:0 pro domácí Neratovice.

Po přestávce oba týmy prostřídaly, ale hra byla stále vyrovnaná. Kly však své šance neproměňovaly, zato domácí zvýšili svůj náskok na 2:0. Piskáček totiž využil chybu naší obrany, které nevyšla ofsajdová past. Brankáři Brožovi pak nedal šanci. V 82.minutě se však již prosadily i Kly, když po faulu na Lajna v pokutovém území sám postižený penaltu proměnil. Do konce zápasu se již nic závažného nestalo a Kly tak prohrály s Neratovicemi 2:1. "Na první zápas to nebylo tak špatné, chybí nám však přesnost a lepší zakončení. Je to škoda, prohrát takovýto vyrovnaný zápas," uvedl trenér Martin Bláha.

FK Neratovice-Byškovice(starší dorost) - TJ Kly 2:1(Hakl, Piskáček - Lajn)

Sestava TJ Kly: Brož - Zelenka, Vondrák, Lajn, Sobotka - Březina, Svoboda, Dvořák, Hulička - Kurc, Pešan
Náhradníci: Černý, Veselý, Pilař

Sestava FK Neratovice: Kvasnička - Kaňka, Jurčovský, Koudelka, Vernek - Mihalík, Temiak, Procházka, Mlejnek - Hakl, Piskáček
Náhradníci: Skácel, Tudoši, Šulc Josef, Šulc Jakub, Trnka, Palanský Miroslav

ŽK: 32.Pešan

ČK: nikdo