A tým - 2. kolo - SK Liběchov

A tým - 2. kolo - SK Liběchov - obrázek

mirkinho - Přivezli jsme nesmírně cenné tři body z Liběchova. Více...
Na horkou půdu do Liběchova jezdíme vždy neradi. Diváci tu často zbytečně hecují hráče a někdy to nedopadá dobře, jako třeba loni na podzim, kdy jsme v Liběchově vyhráli 1:0 a po zápase se strhla bitka. Liběchov má navíc stabilně kvalitní kádr - v loňské sezóně skončil na 4. místě, v prvním kole této sezóny navíc porazil Horní Počaply 4:1. Hned od začátku se hrál vyrovnaný fotbal. V první půli měly oba týmy několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. Při nás navíc stálo štěstí, když domácí nastřelili v poslední minutě prvního poločasu tyč.

Po svačině se pokračovalo ve vyrovnaném fotbale. V 60. minutě udělal chybu domácí stoper a Stránský poslal Hrstku do šance. Ten přehodil domácího brankáře a míč se odrazil od břevna na brankovou čáru, kde ho do sítě dorazil Palanský. Nikdo neví, jestli už míč spadl za čáru po střele Hrstky, a dokonce se až do této chvíle neví koho napsal rozhodčí jako střelce do zápisu, protože jsme se jaksi zapomněli zeptat. Střelce tedy doplním až z oficiálních výsledků v novinách. Každopádně jsme vedli 1:0, ale do konce zbývala ještě půlhodina. V té chtěli domácí vyrovnat. To se jim ale ani po velkém množství šancí nepodařilo, a to hlavně díky skvělému Brožovi, který v bráně doslova čaroval. Kolem 80. minuty dostal červenou kartu domácí střední záložník po brutálním faulu na Stránského, ale Liběchov nás dokázal zatlačit i v deseti. Dvě šance z brejků měl ještě Hrstka, ale obě skončily fauly a našimi následnými nepovedenými trestnými kopy.

Byly to nervy, ale nakonec vezeme z Liběchova tři body. V tabulce jsme teď o skóre druzí - jediný tým, který je také bez ztráty bodu, jsou Mlékojedy. Navíc jsme jediné mužstvo bez inkasovaného gólu. Příští týden budeme doma hostit dalšího silného soupeře - Horní Počaply. Ty skončily v loňské sezóně dokonce na třetím místě - tedy prvním nepostupovém. Jak už jsem zmínil výše, v prvním kole prohrály Počaply v Liběchově vysoko 4:1, ve druhém pak porazili doma Botafogo Mělník 2:0.

UPDATE: Gól byl nakonec připsán Palanskému.

SK Liběchov - TJ Kly  0:1 (Palanský)

Sestava TJ Kly: Brož - Zelenka J., Vondrák, Lajn (C), Šulc - Palanský (75. Hulička), Stránský, Sobotka, Kutílek - Kohout J. (65. Březina), Hrstka

ŽK: Vondrák, Kutílek

ČK: Fejfar (Liběchov)

Podívejte se, jak tento zápas promluvil do statistik.