B tým - 20.kolo - Sokol Obříství

B tým - 20.kolo - Sokol Obříství - obrázek

Lukáš Kohout - Doma B tým dokázal porazit sousedy z Obříství 2:0. Více...
Jednalo se o menší derby. Bývá to zápas prestižní už z toho důvodu, že za Obříství hrávalo dost hráčů od nás ať už v dorostu či za chlapy. Hosté se netajili s postupovými chutěmi, ale u nás si body nepřipsali.
Nechtěli jsme, aby nám utekl úvod zápasu, a to se povedlo. Soupeř se jevil prvních 25 minut nesehraně v obraně. Kolem 10. minuty zavěsil hlavou po centru ze strany Stránský. Přicházely i další šance. Hlavně chyběl kousek štěstí Procházkovi, který měl na kopačce 3 góly. Jednou trefil břevno. Pak se soupeř trochu vzpamatoval a začal se více snažit. Dostal se i do šancí, ale netrefil vůbec bránu. Ve 30. minutě se zranil po souboji Král a musel střídat. Na stopera šel Vondrák. Poločas skončil 1:0, což nám žádnou jistotu nedávalo a nabádalo ke stále zodpovědnému výkonu.
Obříství nás ve druhém poločase lehce tlačilo, ale nebezpečí přicházelo výhradně jen z trestných kopů, protože naše obrana a záloha plnila z velké části své povinnosti. My hrozili z brejků a šance to byly ne zrovna malé. Dvě výborné šance měl Stránský, ale neprostřelil brankáře. Pak jednou zvonila tyčka a jednou spojnice, kterou napálil Bursa. Pojistku přidal asi v půlce druhého poločasu Blažek z penalty po faulu na Kurce.
Když se soupeř dostal do šance, chytil jí bezchybný Marek Háze. V 75. minutě chytil dokonce penaltu, stejně jako v předchozích dvou zápasech. Většina našich hráčů podala výborný výkon, ale jako nejlepšího hráče bych zvolil našeho brankáře. Jen je škoda, že jsme neproměnili více šancí a museli se strachovat o výsledek až do 94. minuty.

TJ Kly - Sokol Obříství  2:0 (Stránský, Blažek)

Sestava TJ Kly: Háze - Vondrák, Král (30. Šrámek), Blažek, Fišera - Zelenka Jiří, Stránský, Zelenka Pavel (C), Kurc - Zíta, Procházka V. (75. Bursa)

ŽK: Vondrák