B tým - 26. kolo - FK Nebužely

B tým - 26. kolo - FK Nebužely - obrázek

Lukáš Kohout - I v posledním zápase jsme si připsali 3 body. Více...
Osmé vítězství v řadě se nerodilo vůbec snadno, i když první minuta tomu nenasvědčuje. Po pěkné akci dával gól Zelenka P. Jenže jak rychle jsme začli, tak i skončili hrát pěkný fotbal. Zápas dost ovlivňoval silný vítr. První poločas nám sice pomáhal, ale málo jsme toho využívali. Kvůli větru jsme balony nestíhali a špatnými přihrávkami v útočné fázi jsme dávali soupeřovi šance na protiútoky, až se nám to vymstilo ve 40. minutě, kdy soupeř vyrovnal na 1:1. Jenže při nás stálo štěstí a ve 45. minutě z velkého vápna i díky větru zavěsil pod víko Bursa a do kabin se šlo za našeho vedení 1:2. Ve 2. poločase se příspěvek větru otočil na nebuželskou stranu a my se dvacet minut nedostali na jejich půlku. Soupeř nás tlačil i díky častým faulům okolo našeho vápna. Nebužely útočily, ale nevybavuji si, že by náš brankář musel řešit nějakou složitou situaci. V 72. minutě měl štěstí, když domácí útočník netrefil prázdnou branku. Následně se řítil sám na brankáře Zelenka P., gólman ale jeho střelu skvěle vyrazil. Co se nepovedlo jemu, to napravil v 80. minutě po faulu na Kohouta Blažek z penalty na 1:3. Pak měl ještě šanci Kutílek, ale neproměnil. Zdálo se být rozhodnuto, ale v 90. minutě polevila naše koncentrace a bylo sníženo na 2:3. Nastavovaly se 4 minuty. Zelenka s Kutílkem si neporadili s jedním obráncem a z následného protiútoku trefil soupeř břevno. Takže po závěrečném hvizdu jsme si zhluboka oddychli. Nebyl to z naší strany ideální zápas, ale když se daří, tak se daří, a my máme 3 body v kapse. Celkově nám tedy patří 5. místo. V jarní tabulce je to místo 2., 2 body za Velkým Borkem B.

FK Nebužely - TJ Kly B  2:3 (Zelenka, Bursa, Blažek)

Sestava TJ Kly: Háze - Šrámek (46. Týbl), Král, Blažek, Fišera - Šimůnek, Stránský, Zelenka P. (C), Svoboda - Zíta (46. Kohout J.), Bursa (70. Kutílek)

ŽK: Zelenka P., Bursa