B tým - turnaj Kostomlaty

Nový příspěvek - obrázek

bursič - B tým si zpestřil prázdninové volno výhrou na turnaji v Kostomlatech
V rámci prázdninového volna, zavítalo naše B mužstvo na turnaj Podřípanu Kostomlaty. V tropických teplotách, se nejprve v sobotu utkalo s mužstvem Cítova. Oba týmy nastoupili v mixovaných sestavách A + B mužstva. Počasí se na předváděné hře projevovalo a tak se nikdo nehnal zběsile do útočení. Pár šancí si vytvořila obě mužstva. Cítovští byly v tomto směru aktivnější, na dobře chytajícího Házeho si však nepřišli. Poločas tak skončil bez branek. Dá-li se vůbec mluvit o poločase. Díky vysokým teplotám, bylo v každém poločase vyhrazeno pár minut pro doplnění tekutin, takže se hrálo prakticky na čtvrtiny. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první, až do doby, kdy si na centr Huličky naskočil Bursa, přehlavičkoval brankáře a poslal Keláky do vedení. Zanedlouho na to, dostal Bursa znovu možnost skórovat. Před prázdnou brankou ho našel Kurc, byl však mávan ofsajd. Po chvíli si oba aktéři role vyměnili a Kurc zvyšoval na 2:0. Cítovští přidali na obrátkách a podařilo se jim snížit. Háze v bráně ovšem čaroval a jako chobotnice Paul likvidoval další šance. Někdy mu pomohlo i štěstí, když balon laškoval na brankové čáře a odrážel se od vypomáhajících spoluhráčů. Žádné drama však nedopustil Kurc a po samostatné akci svou druhou brankou v utkání, stanovil konečné skóre na 3:1. Mužstvo Kel se tak mohlo těšit na nedělní finále. Naším soupeřem bude Borek. Ten si v druhém utkání poradil s domácím Podřípanem 2:0. Nedělní program začal utkáním o 3. místo, ve kterém Cítov porazil domácí Kostomlaty 5:3. Vrchol turnaje byl na programu od 5 hodin. Ve finále se představila mužstva Kel a Velkého Borku. Utkání se vyvíjelo ve stejném duchu jako to sobotní, jen s rozdílem, že Borek byl aktivnější a měl více příležitostí. Jednu z nich dokázal využít. Po rohovém kopu vymetl přední šibenici jeden z hlavičkujících hráčů a Borek vedl. Do druhé půle vlétli Kelští dobře občerstveni a bylo to znát. I výhoda střídajících hráčů, kterou jsme oproti Borku měli, se projevila jako velké plus. Vytvořili jsme si několik slibných šancí, gól jsme však dali jen jeden. Po přihrávce Kurce vymetl druhou šibenici na stejné brance Bursa a bylo vyrovnáno. Další gól už ani jedno z mužstev nepřidalo a tak musely rozhodovat penalty. V penaltové loterii začínali Kly. Jako první kopal Blažek a proměnil, Borek však odpověděl stejným způsobem. Také Šulcova penalta našla cíl, Borek však znovu dotáhl krok. Třetím exekutorem byl Stránský a také úspěšný. Následně přišla chvíle brankáře Házeho, penaltu doprostřed branky lapil a Kly byly ve výhodě. Ani čtvrtý střelec Zíta se nemýlil. Následující penalta mohla rozhodnout, když Borek nepromění, Kly zvítězí. Exekutor se rozbíhá, posílá balon směr branka, střela orazítkovala tyčku, namířila si to přes brankovou čáru, brankář Háze se efektně vyhnul a balon opustil brankový prostor - Kly mohou začít slavit. Po penaltovém vyvrcholení finále, poráží Kly, Velký Borek 4:2 a stávají se prvním vítězem tohoto turnaje.

TJ Kly B - Sokol Cítov         3:1 ( 0:0 )         ( Kurc 2x, Bursa )
Sestava TJ Kly B: Háze - Skopec, Král, Stránský, Pilař - Bursa, P. Zelenka, Hulička, J. Zelenka - Zíta, Kurc
Střídající: Březina, Blažek, Šulc

TJ Kly B - SK Slavia Velký Borek      1:1 ( 0:1 )   4:2 (P)         ( Bursa )
Sestava TJ Kly B: Háze - Skopec, Král, Stránský, Kuchynka - J. Zelenka, Hulička, Šulc, Pilař - Šimůnek, Zíta
Střídající: Bursa, Blažek, Kurc