Kly logo.jpg
TJ KLY
Nové stránky naleznete na www.tjkly.cz

Žáci - Postřižín - TJ Kly - 8:1

Žáci - Postřižín - TJ Kly - 8:1 - obrázek

Žáci - Postřižín - TJ Kly - 8:1 - obrázek

Zuzana Beranová - Kelští žáci odehráli první mistrovský zápas sezóny. V Postřižíně však dopadli jak sedláci v Postřižíně (u Chlumce).
Nejdřív jsem se zeptala trenéra Matějky a trenéra Černého, jak vidí naše šance. Pan Matějka odpověděl, že čeká dobré výsledky a pan Černý se nejdřív podíval na protihráče a pak řekl, že naše šance vypadají hodně bledě.
Domácí měli v týmu jednu, nebo dokonce dvě (nemohli jsme přijít na to, jestli to byla holka nebo kluk) děvčata! Při podávání rukou rozhodčímu neuniklo, že asi tři naši hráči neměli chrániče. Trenér Matějka z toho nebyl moc nadšený, protože o tom také nevěděl.
Po pár minutách hry domácí poslali míč k tyči a náš gólman na míč nedosáhl. 1:0. Dva útočníci Postřižína dostali přezdívku "ofsajdoví hráči",
protože ať na ně volal kdo chtěl, z ofsajdu se nehnul ani jeden. Asi jim trenér nestačil vysvělit pravidla kopané.
Poté Lajmr nezvládl situaci a střelec domácích skóroval opět k tyči -2:0. Za pár vteřin zase míč k tyči a my jsme prohrávali 3:0. O pár sekund později B(K)uchta poslal špatnou přihrávku a domáci vedli o 4 branky. (Kdo nepochopil, 4:0 vyhrávali.)
V posledních minutách prvního poločasu dal malou domů domácí obránce, ale jejich trenér asi nevysvětlil pravidla ani gólmanovi a brankář chytl míč do ruky. Šanci nepřímého kopu však Lajmr nevyužil. Protihráči z následného protiútoku vstřelili branku a 5:0 vyhrávali.
Poté jsme se po dlouhé době dostali k nim do vápna a jejich obránce dal ruku a my už jsme se připravovali na penaltu. Dohodli jsme se, že bude kopat Lukáš Rambousek, který se nemýlil. Takže jsme snížili náskok na 5:1.
Na druhý poločas šel do brány Michal Štrupl a Vašek Panoušek šel na lavičku náhradníků.
Kvůli soupeřovým skvělým přihrávkám v našem vápně jsme dostali dalšího góla a skóre se měnilo na 6:1. Za docela dlouhou dobu vznikl postřižinská šance, kdy střelec udělal gólmana a už jen pohodlně zavěsil míč do brány...7:1. A na konečných 8:1 upravili skóre domácí, když vyslali krásnou střelu vzduchem přímo pod břevno.

SK Postřížín-TJ Kly 8:1 (5:1)

Po zápase jsem se zaptala trenérů na pár otázek:
Co říkáte na souhru týmu s novými hráči?
Trenér Matějka: Posily se ukázaly ve velice dobrém světle. Byl odhalen jejich skrytý potenciál.
Trenér Černý: Dobrý no, povedlo se.
S týmem hrajete druhou sezónu. Vidíte nějaké zlepšení?
Trenér Matějka: Určitě jo. Nemusíme totiž už lepenkovat dresy, aby těm malým hráčům nepadaly (smích). Ale hlavně už v týmu nemáme sólisty a tím pádem si všichni více přihrávají.
Trenér Černý: No, asi tak o 80% jsou lepší.
Z týmu odešlo do dorostu mnoho hráčů, je jejich nepřítomnost hodně znát?
Trenér Matějka: Musí to být hodně znát, protože mladší hráči co nám v týmu zbyli, mají problém zastavit větší a silnější hráče. Budeme se muset naučit tvrdší hru (pozn.red. dohodli se, že na tréninku budou hrát rugby!!!)
Trenér Černý: No byli to prostě větší hráči, teď je nahradili mladší a menší.


Sestava TJ Kly:

Gólman: Panoušek
Obrana: Rambousek, Obrajtr, Halama Š., Lajmr
Záloha: Štrupl S., Foitl L., Mráz, Foitl M.
Útok: Danda P., Štrupl M.
Náhradníci: Halama D., Potočiar, Adamec
Střelci: Rambousek (penalta
ŽK: nikdo
ČK: nikdo
Střídání: hokejově

Fotky jsou v Galerii nebo zde.

Článek napsala a fotky vyfotila Zuzana Beranová
01.09.2007 14:03:45
tjkly
All rights reserved. Created by mirkinho (miroslav.palansky@gmail.com) in 2007.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one